Termal Kamera Teknolojileri

Yüksek güvenlik gereksinimi gerektiren projelerde kullanılan termal kamera teknolojisini Beylerbeyi olarak KnowLedge ürün grubunda üretime başladık. Bu yüksek güvenlik teknolojisini Türkiyede üreterek maliyetinden dolayı kullanılamayan projelerde Termal Kamera teknolojisinin kullanılmasını amaçlıyoruz.

Uzun Mesafelerde ve Karanlık Ortamlarda Net ve Kaliteli Görüntülerin Sağlanması

Termal kameralar gündüz ve düşük ışık kameralarından farklı olarak ısıyı algılarlar. Isı çevremizdeki bütün cisimlerden yayılır. Buzdan bile. Dolayısıyla zifiri karanlıkta bile net bir görüntü alabilirsiniz. Termal kameraların kullanıldığını bilseler bile, davetsiz misafirler ısılarını saklayamazlar.

Uzun Mesafede Görüntü Tesbitini Sağlaması

Çoğu durumda termal enerji atmosferde görünür ışıktan daha kolay yol alır. Görünür ışık daha fazla soğurulur. Bunun neticesinde renk farklılığına dayanan normal kameraların netice vermediği uzun mesafelerde termal kameralar daha iyi sonuç verir.

Zorlu Hava Şartlarında Daha Verimli Olması

Zorlu hava şartlarında daha verimli olması insan gözü ve normal kameralar görüntü alabilmeleri için ışığı kullanırlar . Cisimlere çarpıp geriye dönen ışıklar resme çevrilir. Eğer hava sisli ise insan gözü göremez, çoğu güvenlik kamerasıda sisli havada görüntü alamaz. Termal kameralar ise görüntü alınımında ısıyı kullandıkları için sisli havalarda görüntü alabilirler.